Vėdinimo sistema: kodėl namuose ji būtina?

vedinimo sistemos vedinimoekspertai

Patalpose esantis oras yra svarbus savijautai namuose ir yra vienas iš kriterijų, lemiančių mūsų sveikatos gerovę. Netinkamai vėdinamos patalpos gali lemti ne tik sveikatos sutrikimus, tačiau ir paties buto būklę, kadangi jame necirkuliuojantis oras ir besikaupianti drėgmė kelia pelėsio, grybelių tikimybę. Tinkamą patalpų vėdinimą šiandien gali užtikrinti efektyvios vėdinimo sistemos. Kokiose namų patalpose jos yra ypatingai aktualios ir kodėl?

Vėdinimo sistemos privalumai

Tinkama oro cirkuliacija namuose leidžia veiksmingai pašalinti dulkes, drėgmės perteklių, sumažinti anglies dioksido koncentraciją. Tam, kad patalpose esantis oras nebūtų kenksmingas, svarbu patalpas vėdinti bent kas keletą valandų, o dažniausiai naudojamas vėdinimo būdas yra tradicinis vėdinimo metodas – atveriant langus. Tačiau šiandien kiekvienam prieinama itin didelė vėdinimo sistemų pasiūla, leidžianti išsirinkti tai, kas tinkamiausia konkrečiam būstui. Tinkamai įrengta vėdinimo sistema gerina mikroklimatą esantį patalpose, leidžia šviežiam orui patekti į patalpas ir jas vėdinti. Vėdinimo įrenginyje esantys filtrai iš lauko tiekiamą orą efektyviai išvalo ir vėdinimo sistemos užtikrina rekuperaciją – efektyvų patalpų vėdinimą, kurio metu didžioji dalis ore susikaupusios šilumos grąžinama tiekiamam šviežiam, vėsesniam orui šildyti.

Vėdinimo sistema gyvenamosios patalpoms

Vėdinimas yra itin aktualus patalpose, kuriose vyksta aktyvesnis judėjimas ir kuriose praleidžiama daugiausia laiko. Viena iš tokių vietų – tai miegamasis, kuriame kasdien praleidžiama apie 8 valandos. Kokybiškam miegui itin svarbus šviežias, švarus oras, kadangi miegant ir kvėpuojant išskiriamas anglies dioksidas, o jo perteklius gali sukelti su sveikata susijusius negalavimus. Kitos patalpos, kuriose aktualus vėdinimas – tai virtuvė ir svetainė. Virtuvėje besikaupiančios drėgmės bei kvapų kiekis yra itin didelis, todėl šią patalpą būtina nuolat vėdinti, kaip ir svetainę, kurioje praleidžiant nemažai laiko padidėja anglies dioksido koncentracija. Deja, tačiau įprastas vėdinimo būdas atvėrus langus tokiose patalpose nėra pakankamas siekiant efektyvumo. Informacija iš: VėdinimoEkspertai.lt

Vėdinimo sistema pagalbinėms patalpoms

Nepaisant to, kad patalpos, skirtos sandėliavimui yra rečiau naudojamos, vėdinimo sistemos jose taip pat yra ne mažiau svarbios. Patalpos, kuriose kaupiami daiktai, neretai kaupiasi drėgmė ir dulkės, ima išsiskirti kvapai, ypatingai drabužinėse, sandėliavimo patalpose. Siekiant išvengti necirkuliuojančio oro jose keliamų problemų, jas vėdinti būtina. Vėdinimas svarbus ir mažiau prieinamose vietose, apie kurias dažnai nesusimąstome, bet kuriose kaupiasi daugiau drėgmės, pavyzdžiui, vonioje, po vonios kambario įrenginiais. Susikaupusi drėgmė, pelėsis ir dulkės gali ne tik pakenkti patalpos interjerui,  tačiau sukelti pavojų ir žmogaus sveikatai.

Autorius:
Autorius
Žiūrėti visus straipsnius
Palikite komentarą

Autorius: Autorius
3D panorama